Anglobud

PlasBet

Uniewrsalny plastyfikator stosuje się do betonu, żelbetonu, elementów wibroprasowanych, wszelkich betonów konstrukcyjnych, przy produkcji kostki brukowej oraz w budownictwie hydrotechnicznym.

PRZEZNACZENIE:

Domieszka ma działanie uplastyczniające, powoduje łatwiejsze zwilżanie cementu, charakteryzując się dodatkowo łagodnym działaniem napowietrzającym. Zastosowanie PlasBetu pozwala przy zachowaniu w mieszance betonowej stałego stosunku woda/cement uzyskać zmianę jej konsystencji na bardziej cieklą o co najmniej jeden stopień, bez pogorszenia jakości betonu. Domieszka umożliwia zmniejszenie ilości wody zarobowej o 8-15%, co powoduje poprawę jakości betonu i jego trwałości. PlasBet zwiększa wytrzymalość betonu o 10 do 25 %, obniża jego nasiąkliwość i przepuszczalność wody. Podwyższeniu ulega odporność betonu na działanie mrozu oraz pylenie się. Nie powoduje korozji stali. Umożliwia prace betonowe w temperaturze do -2°C.

STOSOWANIE:

Przed użyciem wstrząsnąć. Domieszkę PlasBet dodać w trakcie mieszania do wody zarobowej w ilosci 0,3 do 0,6 % w stosunku do masy cementu, w zależności od wymaganego upłynnienia zaprawy (od 150 do 300 ml na 50kg cementu).

INNE DOKUMENTY: